Урок

АБСУРДНА КОМЕДІЯ ПРО ВИКЛАДАЧІВ І УЧНІВ

ТЕАТРУ МІЖ ТРЬОХ КОЛОН

Найближчі покази абсудного «УРОКУ» за Йонеско: 1 вересня, 3 жовтня, 14 листопада та 26 листопада, 5 грудня о 19:00

Неправильно, неправильно, неправильно…

Цей Урок ви запам’ятаєте до самісінької смерті, тобто на все життя! Так-так на все життя! Адже, ви зможете знову повернутися за парту, тільки тепер ви станете спостерігачами. Ви зможете зі сторони подивитися на те що відбувалося на уроках, що коїлося в головах у учнів, а що в головах учителів. Непереборне бажання вчителів  навчити іноді може вбити бажання учнів вчитися.

Здається Ежен Йонеско зумів об’єднати усі спогади в одну історію, аби всі ми згадали повчання, табличку додавання, шурхіт крейди, грізний стукіт по столу і без остраху змогли над цим посміятися.

Мова вистави: українська
Жанр: Абсурдна трагі-комедія
Тривалість 1 год 10 хв
Актори: Сергій Волосовець, Олена Васильченко, Дмитро Ходаківський
Режисер: Дмитро Ходаківський

 

Прем'єра вистави

1 вересня 2019 року

Режисер

Дмитро Ходоківський

Актори

Сергій Волосовець
Олена Васильченко
Дмитро Ходаківський

5 ответов

  1. Було б смішно, якби не було так сумно. І так знайомо. П’єса написана в жанрі абсурду, і начебто слова і дії персонажів важко уявити в реальності. Але я сама даю уроки, і раз у раз ловила себе на думці, що дуже добре розумію вчителя. Вистава поставлена за п’єсою Йонеско, яка написана в жанрі абсурду. Для не підготовленого глядача сприймати її, думаю, було б важко. Весь час бачила перед собою акторів, а не героїв вистави. І на мій смак, вони трохи перегравали. Втім, напевно, для Йонеско такий метод гри підходить. У театрі дуже доброзичлива атмосфера і приємні організатори. Сподобалося, що в світ вистави ти трохи занурюєшся ще до його початку.

  2. «Урок» Е. Йонеско — яскравий приклад французького театру абсурду. Постановка переконливо доносить до читачів ідею драматурга про деструктивний потенціал науки. Мені сподобалось, що постановка поступово формувала такий комок абсурдності того, що відбувається на сцені, що в один момент було вбито наше ординарне сприйняття дійсності. Філологічний взрив абсурду розчинився у повітрі, яке запонолило наші мізки. Глядачам варто розуміти, що це специфічна п’єса, відповідно постановка також. У Йонеско бували цікаві і ближчі нам речі, наприклад «Носороги», проте «Урок» у виконанні театру «МежIIIКолон» доповнює текст, актуалізує п’єсу в наших умовах буття, які аж ніяк не позбавлені абсурдності. Мені місцями весело, місцями дивакувато, оскільки разом з персонажами переживали абсурдність буття. Постановка допомогла мені переварити текст Йонеско, розібратися зі своїми емоціями, які накльовувались, але десь затухали під час прочитання. Мені сподобалось доповнення тексту постановкою. Але, безумовно, переживання абсурду не може бути приємним, воно абсурдно ніяке, головне, що воно живе. Мені сподобалася гра акторів, вони осучаснили персонажів Йонеско, оживили його театр абсурду. Актори пасували своїм персонажам, вони таки змогли стати ними. Буде цікаво студентам, школярам старшої школи і вчителям)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *